Tartu Ülikool võitis hanke kogemusnõustajate koolitamiseks Lääne-Eestis ja saartel

Tartu Ülikool (edaspidi TÜ) võitis hanke kogemusnõustajate koolitamiseks Lääne-Eestis ja saartel.

Pakume koolitust inimestele, kes sooviksid saada kogemusnõustajateks.

Kogemusnõustaja täienduskoolitus on kokku 117 tundi (taastumiskogemuse analüüs 6,5 tundi, esmased nõustamisoskused 13 tundi, kriisinõustamise alused 6,5 tundi, grupitöö alused 6,5 tundi ning iseseisev töö õppematerjalidega, lugemine ja kodutööde ettevalmistamine, kogemusnõustamise praktika ning lõputöö 84,5 tundi). Juhendatud praktika maht on vähemalt 42 tundi.

Koolitusel osaleja valiku peamised kriteeriumid:

• terviseolukorrast positiivne taastumise kogemus;
  • soovitavalt keskhariduse olemasolu;
  • motivatsioonikiri, kus osaleja väljendab oma soovi ja sobivust koolitusel osaleda ning koolituse lõppedes on valmis töötama kogemusnõustamise teenuse pakkujana sotsiaal- ja  tööturuteenuste kontekstis;
  • omab häid suhtlemisoskuseid;
  • kasuks tuleb varasem töökogemus nt klienditöö valdkonnas.

Koolitus on tasuta.

Koolitusgrupi suurus on 15 inimest

Koolituse toimumise aeg on märtsist augustini 2017. a ja koht on Saaremaa Puuetega Inimeste Koda, Pikk tn 39, Kuressaare (universaalse disainiga ruumid).

Lõunapause, sõidu- ja majutuskulusid koolituse raames ei kaeta.

Koolitusele kandideerimine: regina.lapp [ät] ut.ee

·       kandideerimissoovist anda teada ja saata motivatsioonikiri (max 1 leht A4), haridust ja täiendkoolitustes osalemist tõendavad dokumendid 22. veebruariks 2017. a

·       vestlusel osalemine koolitajaga kokkulepitaval ajal (eelkokkulepe alusel 4. märts 2017. a)

Koolitajad on: Dagmar Narusson (TÜ ühiskonnateaduste instituudi lektor), Raili Hollo (kogemusnõustaja), Katrin Grünberg (kogemusnõustaja)

Koolituse ajakava:

·       koolituse läbiviimine 16.03.2017-15.06.2017;

·       praktika 20.03.2017-14.06.2017;

·       koolitusel osaleja õpitulemuste hindamine 15.06.2017-23.06.2017;

·       koolitusel osalejatele tunnistuse väljastamine 30.06.2017;

·       koolituse lõpetanud kogemusnõustajate toetamine teenuse osutamisega alustamisel 01.08.2017-30.09.2017

Koolituse lähiõppe sessioonid:

I 16. märts - 17. märts 2017

Taastumiskogemuse analüüsi koostamine

Esmased nõustamisoskused kogemusnõustajale

Praktika korralduse tutvustus

II 31. märts - 1. aprill 2017

Kriisinõustamise alused

Taastumiskogemuse analüüsi esitamine

Grupitöö alused kogemusnõustajale

III 29. aprill - 30. aprill 2017

Esmased nõustamisoskused kogemusnõustajale (jätk)

Praktika läbiviimise küsimused

Lõputööde juhendamine

IV 26. mai 2017

Senise praktikakogemuse analüüs

Praktika ko-visioon grupis

Edasise pratika juhendamise ja toetussüsteemi korraldamine

V 15. juuni 2017

Lõputööde kaitsmine

Koolitaja kontaktid: regina.lapp [ät] ut.ee, tel 737 6596

Euroopa Liidu struktuurifondide programmi Meede 2.2 „Tööturul osalemist toetavad hoolekandeteenused 1.3 Rehabilitatsioonialaste hindamis- ja sekkumismetoodikate arendamine ning koolituste pakkumine.“