Tööandjate mess

Tööandjate messi korraldatakse ühiskonnateaduste instituudis eesmärgiga viia kokku praktika- ja töökohti pakkuvad ettevõtted ning erialast rakendust otsivad tudengid. Mess annab mõlemale poolele võimaluse kohtuda, arutleda ootuste ja võimaluste üle ning sõlmida esimesi kokkuleppeid. Tööandjate valik on igal aastal olnud lai ja varieerub suurtest ajalehetoimetustest ja riigiasutustest kohalike meediatootjateni, uuringufirmadest muuseumideni, kommunikatsioonibüroodest MTÜdeni, raamatukogudest ministeeriumideni jne.

Messile tulevad organisatsioonidega tutvuma rakenduskõrghariduse, bakalaureuse- ja magistriastme üliõpilased kõigilt meie erialadelt. Organisatsioonidelt ootame oma organisatsiooni ja pakutavaid töökohti/projekte/praktikakohti tutvustavat materjali ning inimest, kes oleks valmis tudengite täiendavatele küsimustele vastama. Oleme väga tänulikud tööandjate valmisoleku üle panustada noorte spetsialistide ettevalmistusse.

Osalemine on tööandjale tasuta. Mess toimub enamasti märtsis. Aastatel 2020 ja 2021 on olnud seoses pandeemiaga pausiaastad, kuid 2022. aasta kevadel saime taas Lossi majas kohtuda.
Tööandjatele

Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituut korraldab 9. märtsil 2018 Tartus Lossi 36 õppehoones juba traditsiooniks saanud TÖÖANDJATE MESSI, millele eelneb tööandjate ja õppejõudude kohtumine.

Osalejatelt ootame oma organisatsiooni ja pakutavaid töökohti/projekte/praktikakohti tutvustavat materjali ning inimest, kes oleks valmis tudengite täiendavatele küsimustele vastama. Oleme väga tänulikud tööandjate valmisoleku üle panustada noorte spetsialistide ettevalmistusse. Messil osalemine on tasuta.

Palume Teil võimalusel hiljemalt 2. märtsiks 2018 teatada, kas olete huvitatud tööandjate messil ja/või aruteludel osalemisest, et saaksime paremini planeerida ruume, laudu, nimesilte jms.

Ajakava

11.30-12.00 Saabumine, tervituskohv, kiire uudistevahetus (r 228, II korrus)

12.00-13.00 Tööandjate kohtumine instituudi õppejõududega

Eriala

Ruum

Teema

Ajakirjandus

306 – III korrus

Tihedam koostöö õppe ja praktika vahel

Sotsioloogia

403 – IV korrus

Tööandjate, ülikooli ja üliõpilaste ootused praktikal

Sotsiaaltöö ja sotsiaalpoliitika

221 – II korrus

Mis motiveerib organisatsiooni praktikante värbama? Millised peaksid olema praktikantide oskused?

Kommunikatsioon

002 –nullkorrus

Praktika – ootused ja reaalsus

Infokorraldus + Info- ja teadmusjuhtimine

212 – II korrus

infokorralduse olevik ja tulevik, uus praktikakontseptsioon

13.00-14.00 Kohvipaus (r 228), messiala ettevalmistus

14.00-16.00 Tööandjate mess instituudi koridorides

18.00 Tõelistele fännidele: ÜTI sotsiaalteadlaste rahvusvahelise kogumiku esitlus ruumis 204. Lisainfo.

Messile tulevad teiega tutvuma rakenduskõrghariduse, bakalaureuse- ja magistriastme üliõpilased järgmistelt erialadelt:

·       ajakirjandus ja kommunikatsioon;

·       infokorraldus;

·       sotsiaaltöö ja sotsiaalpoliitika;

·       sotsioloogia;

·       info ja teadmusjuhtimine.

Tudegitele:

Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituut korraldas 15. veebruaril 2019 Tartus Lossi 36 õppehoones juba traditsiooniks saanud TÖÖANDJATE MESSI, millele järgnesid arutelud tudengite ja ettevõtjatega. Üritusel oli tööandjatel võimalik kohtuda ajakirjanduse, kommunikatsiooni, sotsioloogia, sotsiaalpoliitika, sotsiaaltöö ja infokorralduse tudengitega.

Päevakava
10.00-11.00 Saabumine, messiala ülessättimine, kringel ja kohv puhkeruumis (r 228)
11.00-12.30 Tööandjate mess instituudi koridorides
12:40-13:40 Esimene sessioon – viis paralleelset aruteluringi
13:50-14:50 Teine sessioon – viis paralleelset aruteluringi

Mess
Messi eesmärk oli praktika- ja töökohtade vahendamine. Messil osalejale andsime laua (materjalide presenteerimiseks) ja sildi organisatsiooni nimega. Osalejalt ootasime valmisolekut oma organisatsiooni ja pakkumisi tutvustada. Messil osalemine oli tasuta, kohtade arv piiratud.

Aruteluringid
Selleaastased arutelud keskendusid muutustele tööturul. Aruteluringis said kokku kuni 10 tudengit ja 5 praktikut arutamaks selle üle, milliseid töötajaid valdkond hetkel vajab; kuidas see tulevikus muutub ja millised muutused on juba toimunud. Arutelusid juhtisid erialade õppejõud.

Üritus Facebookis. 

üti

Avalik loeng desinformatsiooni kujundamisest sotsiaalmeedias

suhtlussituatsioon Jakobi 2

Narvast kultuuripealinna keelekümblema

Sillamäe

Algas Ida-Virumaa õiglase ülemineku siirdeprotsesside seire