Darja Maskin

Ühiskonnateaduste instituudi tööandjate mess tuleb taas

Juba 5. aprillil täituvad Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi koridorid tööandjatega, kes pakuvad põnevaid praktika- ja töövõimalusi ajakirjanduse ja kommunikatsiooni, infokorralduse ning infoühiskonna ja sotsiaalse heaolu õppekavade tudengitele.

5. aprillil toimub ühiskonnateaduste instituudis tööandjate mess. Üritusele kogunevad kümned mainekad ettevõtted ja organisatsioonid, nende seas ajalehetoimetused, kommunikatsioonibürood ja avaliku sektori asutused. Traditsiooniline mess on tänu mõnusat vestlust pakkuvale atmosfäärile kujunenud ürituseks, kus nii mõnigi tudeng on loonud esimese kontakti enda tulevase tööandjaga.

Instituudi praktilise kommunikatsiooni aine nooremlektor Merilyn Säde rõhutab, kui väärtuslik on üritus, mille raames instituuti tulevad paljude asutuste esindajad, et tutvuda tudengitega ja rääkida oma tööst. "Võimalus messil kohapeal suhelda oma ala professionaalidega, küsida töö kohta huvipakkuvaid küsimusi, uurida praktikavõimaluste kohta ja luua enda jaoks olulisi kontakte - see on kõik alus selleks, et edaspidine karjäär saaks pisut konkreetsema fookuse," ütleb Säde.

Tänavu seavad end messialale sisse teiste hulgas Postimees Grupp, Õhtuleht, Ekspress Meedia, TV3 Seitsmesed, ERR, Äripäev ning mitmed kommunikatsiooniettevõtted nagu Meta Advisory Group, Corpore, Hamburg & Partnerid, Powerhouse ja Dalton. Lisaks osalevad messil Politsei- ja Piirivalveamet, Kaitseväe strateegilise kommunikatsiooni keskus, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Sotsiaalministeerium, Sotsiaalkindlustusamet, Statistikaamet. Tööandjate täispika nimekirjaga saab tutvuda instituudi kodulehe kalendris.

Messipäeva võtab kokku Juhan Peegli auditooriumis (ruum 215) toimuv paneeldiskussioon pealkirjaga "Turbulentsed ajad infoväljal: ajakirjanduse ja kommunikatsiooni lahkhelid ja koostöövõimalused". Tunni pikkuse paneeli käigus keskendutakse kahe eriala rollile tänapäeva keerulises ja kiires teabeväljas. Põnevas arutelus osalevad Postimehe peatoimetaja Priit Hõbemägi, ajakirjanik ja Vikerraadio vastutav toimetaja Mirko Ojakivi, META vanemkonsultant Elo Ellermaa ja kommunikatsioonibüroo Agenda PR juht Indrek Raudjalg.

Messi ajakava:
11.45–12.30 Teise kursuse tudengite tutvumine tööandjatega
12.30–13.15 Kolmanda kursuse tudengite ja magistrantide tutvumine tööandjatega
13.15–14.00 Esimese kursuse tudengite tutvumine tööandjatega
14.10–15.10 Ajakirjanike ja kommunikatsioonijuhtide paneeldiskussioon

Uuri lähemalt kalendrist ja liitu sündmusega Facebookis

Pilt Tartu Ülikooli üliõpilasesindusest 2023. aastal.

Tule tudengi hääleks! – Tartu Ülikooli üliõpilasesindus kutsub kandideerima üliõpilasesindajaks

Tööandjate mess 2024

Greenfluencer