ÜTI teadlased koolitavad laste esindajaid

Koolitus, mis keskendub lapse osalemise toetamisele perest eraldamise menetluses, toimub aprillist augustini ning osalema on oodatud laste esindajad juristid, lastekaitsetöötajad, õigusteaduskonna üliõpilased, sotsiaaltöö ja sotsiaalpoliitika üliõpilased ning teemast huvitatud ametnikud.
Laste esindajate professionaalsuse tõstmine - lapse osalemise toetamine perest eraldamise menetluses
Toimumisaeg: 20. aprill-27. august 2018
Toimumiskoht: Kaarli pst 3, Tallinn; Lossi 36, Tartu
Maht: 2 EAP
Hind: koolitus on osalejatele tasuta (koolitust rahastatakse Euroopa Komisjoni poolt grandilepinguga JUST/2O15IRCHI/AGIPROF/9582)
Registreerumise tähtaeg: 06. aprill 2018
20. aprill 2018 Tallinnas, inglise keeles, läbiviija David Shemmings
David Shemmings on Kenti Ülikooli lastekaitse keskuse kaasdirektor, Londoni Ülikooli Kuningliku Holloway Kolledži lastekaitseuuringute külalisprofessor ning Kiindumussuhetel põhineva praktika programmi juht.
- Mis on (ja mis ei ole) kiindumussuhe? Kesksed müüdid ja valearusaamad kiindumussuhtest.
- Tänapäeva kiindumussuhte põhiteemad ja nende tähtsus lapse heaolu hindamisel ja lastekaitse otsustes. Trauma mõju kiindumussuhtele.
- Kuidas teadmine kiindumussuhtest võib aidata mõista kontaktide keerukust, k.a. õdede-vendade paigutamist (pärast perest eraldamist). Kuidas spetsialistid kalduvad kirjutama kiindumussuhtest. - Mida tähendab "kiindumussuhtepõhine sekkumine"?
31. mai 2018 Tartus ja 14. juuni Tallinnas, eesti keeles, läbiviijad Judit Strömpl, Katre Luhamaa, Merle Linno
Judit Strömpl on TÜ ühiskonnateaduste instituudi sotsiaaltöö uuringute dotsent.
Katre Luhamaa on TÜ õigusteaduskonna Euroopa õiguse ja rahvusvahelise õiguse lektor.
Merle Linno on TÜ ühiskonnateaduste instituudi sotsiaaltöö assistent, sotsiaaltöö ja sotsiaalpoliitika magistriõppekava programmijuht, Infoühiskonna ja sotsiaalse heaolu bakalaureuseõppekava programmijuht.
- Lapsesõbralik õigusemõistmine - mida ütlevad seadused ja EL suunitlused? (ÜRO LÕK, EV LasteKS, muud seadused).
- Hea praktika Eestis ja mujal - arutelu ekspertide osalemisega.
- Suhtlemine lapsega: lapse informeerimise ja intervjueerimise iseärasused. Lapsesõbralik keel kõnes ja kirjas.
- Kogemused ja oma tegevuse analüüs. Abivahend oma tegevuse analüüsiks.
27. august 2018 Tartus, eesti keeles, läbiviijad Judit Strömpl, Katre Luhamaa, Merle Linno
- Töö emotsionaalselt raskete teemadega - tuge ja läbipõlemise ohud.
- Erinevate spetsialistide hea omavaheline koostöö olulisus lapse õiguste tagamisel perest eraldamise menetlemises. Kogemuste jagamine ja arutelu.
- Emotsionaalselt raske teemade menetlemine: suhted lapse ja temale oluliste täiskasvanute vahel: kuidas vähendada traumasid.
- Spetsialisti heaolu tagamise vahendid.