Autor:
Andres Tennus

Valimiskomisjon registreeris dekaanikandidaadid

12. septembril registreeris dekaanide valimiseks moodustatud komisjon ülikooli nelja valdkonna dekaanikandidaadid.

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaaniks kandideerib praegune dekaan ja keskaja professor Anti Selart, kelle esitasid Viljandi kultuuriakadeemia nõukogu, maailma keelte ja kultuuride instituudi nõukogu, ajaloo ja arheoloogia instituudi nõukogu ning valdkonna kümme akadeemilist töötajat.

Sotsiaalteaduste valdkonna dekaaniks kandideerivad sotsiaalse kommunikatsiooni kaasprofessor ja Tartu Ülikooli kestliku arengu keskuse juhataja Margit Keller ning deliktiõiguse professor, sotsiaalteaduste valdkonna dekaani kohusetäitja ja õppeprodekaan Janno Lahe.

Margit Kelleri esitasid kaks akadeemiliste töötajate rühma, millest ühte kuulus 13 ja teise 12 töötajat. Janno Lahe esitasid 13 akadeemilist töötajat ja õigusteaduskonna nõukogu.

Meditsiiniteaduste valdkonna dekaaniks kandideerivad peremeditsiini professor Ruth Kalda ning meditsiiniteaduste valdkonna teadusprodekaan, nahahaiguste kliiniku juhataja, dermatoloogia ja veneroloogia professor Külli Kingo.

Ruth Kalda esitas peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi nõukogu. Külli Kingo esitasid kliinilise meditsiini instituudi nõukogu, bio- ja siirdemeditsiini instituudi nõukogu, sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi nõukogu ning 25 akadeemilist töötajat.

Loodus- ja täppisteaduste valdkonna dekaaniks kandideerib praegune dekaan ja geoloogia professor Leho Ainsaar, kelle esitasid ökoloogia ja maateaduste instituudi nõukogu ning Eesti mereinstituudi nõukogu.

Kandidaatidel on võimalik kandideerimisest loobuda hiljemalt kaks tööpäeva enne hääletamise algust.

Hääletamine toimub elektrooniliselt keskkonnas valimised.ut.ee. Esimene hääletusvoor on 3. oktoobril kl 00.00–18.00. Vajaduse korral toimub teine hääletusvoor 4. oktoobril ja kolmas voor 5. oktoobril.

Lähemat teavet dekaanide valimiste tingimuste kohta saab lugeda dekaani ja asutuse direktori valimise korrast ja siseveebist. 1. jaanuaril 2024 ametisse asuvate dekaanide volitused kestavad neli aastat.

4. septembril moodustas rektor dekaanide valimiseks komisjoni. Selle esimees on akadeemiline sekretär Tõnis Karki ning liikmed inimese füsioloogia kaasprofessor Aavo Lang (meditsiiniteaduste valdkond), tõlkeõpetuse kaasprofessor ning maailma keelte ja kultuuride instituudi direktor Terje Loogus (humanitaarteaduste ja kunstide valdkond), tehnoloogiauuringute kaasprofessor Mihkel Solvak (sotsiaalteaduste valdkond), loodusteaduste õpetamise kaasprofessor ja loodusteadusliku hariduse keskuse juhataja kohusetäitja Regina Soobard (loodus- ja täppisteaduste valdkond) ning õigusnõunik Aliis Liin.

Margit Keller ülikooli aulas.

Sotsiaalteaduste valdkonna dekaan Margit Keller asub ametisse 1. jaanuaril 2024

Lossi 36 õppehoone droonivaatest.

Dekaanikandidaatide kohtumine sotsiaalteaduste valdkonna töötajate ja üliõpilastega

õppehoone

Sotsiaalteaduste valdkonna nõukogu otsustas dekaani umbusaldushääletuse edasi lükata