Autor:
Sotsiaalkindlustusamet

Valminud on e-kogumik „Avatud Dialoogil põhinev sotsiaalse rehabilitatsiooni teenus 0–15-aastastele lastele”

Sotsiaalkindlustusamet ja Tartu Ülikool alustasid 2021. aastal koostööd, et leida viis, kuidas laste sotsiaalse rehabilitatsiooni teenust Eestis teenusesaajate vajadustele vastavamaks, ajakohaseks ja jätkusuutlikuks kujundada.

Teadus- ja arendustegevuse raames töötati kahe projektiga.

  • Esimese projekti fookuses oli esimest korda Eestis Avatud Dialoogil põhineva laste mobiilse sotsiaalse rehabilitatsiooni teenuse koolitusprogrammi läbiviimine osutajatele ja korraldajatele.
  • Teise projekti fookuses oli Avatud Dialoogi uurimisprojekti läbiviimine Avatud Dialoogi rakendamise esimesel perioodil ehk aastatel 2021–2022.

Uuringu raames koostati e-kogumik, mis hõlmab ülevaadet uurimisprojekti tegevustest ja tulemustest. Uuringus osalesid sotsiaalse rehabilitatsiooni teenust saavate 0–15-aastaste laste vanemad, kolme erineva rehabilitatsiooniasutuse spetsialistid ning teenust korraldava Sotsiaalkindlustusameti eksperdid.

Uurimisprojekti eesmärk oli anda ülevaade Avatud Dialoogil põhineva mobiilse sotsiaalse rehabilitatsiooni teenuse osutamisest 0–15-aastastele rehabilitatsiooniteenusele suunatud lastele, kirjeldades teenusega seotud kogemusi, rahulolu, tulemuslikkust ning rakendamist. E-kogumik on kättesaadav ja allalaaditav nii epub- kui pdf-formaadis. 

E-kogumiku leiad siit

Loe lähemalt Sotsiaalkindlustusameti kodulehelt.

Tartu Ülikool

Kati Orru avalik loeng „Miks inimesed kriisides abi ei saa?“

Tartu Ülikool ühiskonnateaduste instituut koolitus faktikontroll fake news desinfo

Balti Infohäirete Sekkekeskuse faktikontrolli meistriklass

Publik

Tule kuula doktorantide põnevaid välkloenguid ja vali oma lemmik!