Andero Kalju

Ajakirjanduse ja kommunikatsiooni magistrandid loovad ristmeediaprojekti Eesti Rahvusringhäälingu kanalitesse

Sel sügisel loovad instituudi ajakirjanduse ja kommunikatsiooni magistrandid meeskonnana praktilist ristmeediaprojekti Eesti Rahvusringhäälingu kanalitesse. Igal reedel jõuab Raadio 2 kuulajateni tudengite toimetatud saade „Piltlikult öeldes“ ja Novaatori portaalis vastavasisulised artiklid. Saated valmivad õppeaine “Praktiline ristmeedia projekt: raadio, veeb, sotsiaalmeedia” raames. Raadiosaadete juhiks on instituudi vilistlane ajakirjanik Sandra Saar.

Esimene episood: Piltlikult öeldes. Tehisintellekt õpetaja assistendina: praktilised nõuanded, millest alustada“

Instituudi magistrandid uurisid teadlastelt Meelis Kullilt ja Jaan Arult ning Miina Härma Gümnaasiumi haridustehnoloogilt Triinu Pihuselt, kuidas võiksid õpetajad koolis tehisintellektiga tutvust teha.

Saatest jäid kõlama soovitused:

• Proovige tehisarul lasta näiteid tuua. Vananenud õpikunäidete asemel võib tehisintellekti abil leida vanuserühmale sobivaid tänapäevaseid näiteid.
  • Kasutage tehisintellekti sobiva õpiformaadi leidmiseks. Tehisaru saab näiteks aidata mõelda rühmatööks sobivaid viise, mis on suunatud kindlale vanuserühmale ja õppeainele, või pakkuda alternatiivseid võimalusi teemade selgitamiseks.
  • Katsetage tehisaru väiksemate ülesannete kontrollimisel. Praegu tehisaru veel iseseisvalt kontrolltöid ei paranda, kuid seda tasub testida mõne väiksema ülesandega.

Saate panid kokku Tartu Ülikooli magistrandid Marie-Johanna Kippar, Annely Kasela, Anete Sammler ja Greta Perolainen.

Kuula täispikka saadet SIIT.

Loe Novaatori artiklit.

Teine episood: „Piltlikult öeldes. Halvad ülemused.

On tuntud ütlus, et inimesed ei lahku töölt mitte töö enda, vaid halbade ülemuste pärast. Saate teises osas räägitaksegi halbadest ja headest ülemustest ning sellest, mida inimesed tööd otsides jälgivad. Külas on Tartu Ülikooli juhtimise professor ja endine dekaan Maaja Vadi, taskuhäälingu “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” läbiviija ja juhtimise nooremteadur Veiko Valkiainen, Töötukassa Tartumaa osakonna juhataja Jane Väli ning DD Sihtasutuse strateegiline konsultant Petrik Saks.

Kuula täispikka saadet SIIT

Loe Novaatori artikleid:

Kolmas episood: „Me ei tohi enesetappe maha vaikida, aga...

Seekord valmis instituudi ajakirjanduse ja kommunikatsiooni õppekava magistrantidel raadiosaade „Me ei tohi enesetappe maha vaikida, aga ...“. Saate külalisteks on instituudi ajakirjanduse professor Halliki Harro-Loit ja ajakirjandussotsioloogia teadur Signe Ivask

Kuula SIIT!

Artiklit saate ainetel võib lugeda Novaatorist

Saate lõid magistrandid Angelina Lon, Egeli Raudmäe, Mihkel Uiboleht ja Merili Mihkelsaar õppeaines “Praktiline ristmeedia projekt: raadio, veeb, sotsiaalmeedia”.

Neljas episood: „Kas mardi- ja kadripäev on välja suremas?

Aasta-aastalt hakkab sügiseti poelettidelt silma üha rohkem halloween'iga seotud kaupu. Valikus on suures koguses maiustusi, kostüüme ja maske. Mardi- ja kadripäeva teemalist kaupa näeb poodides märksa harvemini. Instituudi magistrandid uurivad seekordses "Piltlikult öeldes" saates, miks see nii on ja kas ameerikapärased pühad on hakanud eesti rahvakalendri tähtpäevi varjutama. Saatekülalised on folklorist Mare Kõiva, reklaamipsühholoogia ekspert Talis Bachmann, Laulasmaa kooli 4B õpilased ja klassijuhataja Jaana Roos.

Saate toimetasid magistrandid Anete Sammler, Annely Kasela, Kadri Tillemann ja Richard Mägar õppeaines "Praktiline ristmeedia projekt: raadio, veeb, sotsiaalmeedia".

Kuula saadet!

Loe artiklit Novatori portaalist

Pilt Tartu Ülikooli üliõpilasesindusest 2023. aastal.

Tule tudengi hääleks! – Tartu Ülikooli üliõpilasesindus kutsub kandideerima üliõpilasesindajaks

Ühiskonnateaduste instituudi tööandjate mess tuleb taas