23. jaanuaril kell 16.15-17.45 peab Laur Kanger seminari „Mõjukatesse ajakirjadesse: kas, miks, kuidas?“. Seminar toimub Lossi 36 ruumis 204 ja Zoomis.
Loe, kuidas Laur Kanger oma seminari tutvustab.
Hea ebaratsionaalselt käituv lugeja! Kui
siis on see seminar mõeldud just sulle. Eeskätt karjääriraja alguses olevale kuulajaskonnale mõeldud ettekandes käsitlen kolme küsimust: 1) kas on vahet, kus avaldada? 2) miks avaldada pigem heas ajakirjas? 3) kuidas heasse ajakirja sisse saada? Toetudes oma kogemusele nii autori kui retsensendina jagan rohkem või vähem eetilisi nippe, kuidas tippajakirjadesse sisse saada, pikkides sekka ka mõned temaatilised õuduslood.
Laur Kanger on Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi tehnoloogiauuringute kaasprofessor, kelle põhivaldkonnaks on kestlike siirete uuringud (sustainability transitions studies). Oma teadustulemusi on tal õnneks läinud avaldada keskkonna- ja innovatsiooniuuringute tippajakirjades, nt Nature Energy, Global Environmental Change, Technological Forecasting and Social Change ja Environmental Innovation and Societal Transitions. Samuti on ta retsenseerinud artikleid ajakirjadele nagu PNAS, Renewable and Sustainable Energy Reviews, Energy Strategy Reviews ja Current Opinion in Environmental Sustainability.
Ühiskonnateaduste instituut korraldab kirjutamisteemalist seminarisarja ja seekordne seminar on järjekorras teine. Instituudi publitseerimisele pühendatud seminaride sari võtab fookusesse erinevaid teadustöö publitseerimisega seotud teemasid. Esimesel kohtumisel rääkis Malmö Ülikooli professor Pille Pruulmann-Vengerfeldt sellest, kuidas võtta (ja leida) aega teadusartiklite kirjutamiseks. Sarja teises osas andis Maria Murumaa-Mengel nõu, kuidas enda teaduspublikatsioone nii rahvusvahelisele teadlaskogukonnale kui laiemale üldsusele sotsiaalmeedia abil paremini nähtavaks muuta. Teaduspublitseerimisele pühendatud sari jätkub Laur Kangeri seminariga, kus saab mõtteid vahetada teaduspublikatsioonide mõjukuse teemal.