Autor:
/Unsplash

Õpi kujundama kestlikku linnaruumi ja tulevikku Tartu Ülikooli mikrokraadiprogrammi raames

Linnastumine jätkub nii Eestis kui mujal, muutes linnad haavatavaks loodus- ja energiakriiside suhtes. Inimeste elukvaliteet ja tervis sõltuvad otseselt ümbritsevast keskkonnast, seega on oluline arendada oskusi kliimamuutustega kohanemiseks ja tervisliku elukeskkonna loomiseks. Neid oskusi aitab arendada mikrokraadiprogramm „Kestliku ja sidusa tulevikulinna kujundamine“.   

Programmis saab tutvuda kestliku ruumiloome põhimõtetega ja õppida neid rakendama, põimides sotsiaalseid, tehnoloogilisi ja looduspõhiseid lahendusi. Samuti saab programmi raames teada tulevikuloome meetodeid, määratleda sidusrühmi ja partnereid ning kriitiliselt hinnata oma valdkonna valmidust muutusteks. 

“Linn on omamoodi aed, kus on erinevad liigid ja sordid. Kuidas neid väetada, rohida ja kärpida nii, et see kooslus kasvaks ja areneks, sellele aitab vastust otsida meie uudne süsteemsete sekkumiste raamistik.

Margit Keller, sotsiaalse kommunikatsiooni kaasprofessor

Ootame kõiki huvilisi õppima, kuidas luua tervislikku ja muutustega kohanevat elukeskkonda ning kestlikke liikuvuslahendusi. Teretulnud on näiteks kohalike omavalitsuste juhid, arendusnõunikud, ruumi- ja transpordiplaneerijad, maastikuarhitektid, teised ruumiga tegelevad spetsialistid ning häid ruumilahendusi loovad kogukonnaliikmed.    

Programm on loodud Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi ning ökoloogia ja maateaduste instituudi koostöös. Õppetöö toimub Tartus sessioonõppena kaks korda kuus.  

Loe lähemalt ja kandideeri kuni 21. augustini!