Autor:
Andero Kalju

Uus mikrokraad toetab kogukonna arendamist kultuuri- ja noorsootööasutustes

TÜ ühiskonnateaduste instituut pakub alates sügisest mikrokraadiprogrammi, mis annab kultuuri- ja noorsootööga tegelevatele praktikutele kogukonna arendamise ja projektitöö aluspädevused.

Viimased aastad on näidanud kriitilist vajadust ühiskonna sidusust suurendavate meetmete rakendamise järele. Dialoogilisus erinevate kogukonna liikmete kokku toomisel on innovaatiline lähenemine, mis aitab suurendada inimeste heaolu ja edendada kohalikku elu. Projektijuhtimine aga on seotud asutuste vajadustega sisse tuua täiendavaid ressursse vajalike tegevuste, sh kogukonna arendamise elluviimiseks.

Mikrokraadiprogrammi eesmärk on toetada kohalikes omavalitsustes töötavaid kultuuri- ja noorsootöö valdkonna praktikuid. Igapäevatöö raames üksinda nuputades võib kogukonna arendamiseks sobiva projekti või tegevuse välja töötamine võtta aega: mikrokraadiprogramm toetab seega praktikut sobiva tööriistakasti välja töötamisel ning pakub tingimusi, et sarnaste küsimuste ja muredega õppijatest moodustuks omakorda ehk ajapikku väike kogukond.

Programmi õppetöö toimub ühe õppeaasta jooksul sessioonõppes lähiõppe vormis. Õppetöö lähtub iseseisvast ennastjuhtivast õppijast, suur rõhk on praktiliste oskuste omandamisel. Individuaalsed ja rühmatööd toetavad loengutes käsitletud teemade praktilist rakendamist. Mikrokraadiprogrammile oodatakse õppima vähemalt keskharidusega inimesi, sisseastumise eelduseks on huvi käsitletavate teemade vastu või töötamine kogukonna arendamisega seotud valdkonnas. Mikrokraadi omandamiseks tuleb läbida mikrokraadiprogrammis sisalduvad ainekursused nõutud mahus.

Mikrokraadiprogrammi õppejõud on kogenud spetsialistid (doktori- või magistrikraadiga ning töökogemusega valdkonnas) TÜ ühiskonnateaduste instituudist ja Sihtasutusest Eesti Koostöö Kogu.

Kandideerimine on avatud kuni 21. augustini.

Lähem info programmi kohta ja tutvustavad videod on leitavad SIIT.

Simone Eelmaa kaitseb doktoritööd „The social categorization of sexual abuse“

23. aprillil kell 14.15 kaitseb Simone Eelmaa sotsioloogia erialal doktoritööd „The social categorization of sexual abuse“ („Seksuaalse väärkohtlemise ühiskondlik määratlus ”).
Teadushuvi

Värske teadusbaromeeter kinnitab Eesti elanike usaldust teaduse ja teadlaste vastu

Viivika Eljand-Kärp kaitseb doktoritööd „Tõhusad küsitlemispraktikad uudisintervjuudes. Ammendava teemakäsitluse saavutamine eksperdi- ja kogemusintervjuudes”

Viivika Eljand-Kärp kaitseb doktoritööd „Tõhusad küsitlemispraktikad uudisintervjuudes. Ammendava teemakäsitluse saavutamine eksperdi- ja kogemusintervjuudes”.