5. oktoobril toimub ühiskonnateaduste instituudis (Lossi 36) teaduskonverents „Ühiskondlikest väljakutsetest teadlase pilguga“, mille abil tutvustame instituudi inimeste teadustööd. Muu hulgas arutame Eestis ja maailmas meid laiemalt puudutavate ühiskondlike probleemide üle. Õppejõudude kõrval saavad võimaluse enda üliõpilastöid esitleda meie säravaimad kevadised lõpetajad ja praegused doktorandid. Kaasa löövad instituudi vilistlased – praktikud eri sektoritest ja õppejõud teistest ülikoolidest.
Konverentsi plenaarettekandega esineb professor Veronika Kalmus, kes käsitleb andme- ja meediarikka ühiskonna ees seisvaid ülesandeid. Plenaarettekande järel toimub neli paralleelsessiooni: 1) uued info- ja kommunikatsioonialased väljakutsed; 2) ellujäämise ja kohanemise väljakutsed: keda räsivad kriisid enim?; 3) tänase Eesti väljakutsed ning 4) digi- ja andmerikka ühiskonna väljakutsed. Üles astuvad meie õppekavade lõpetajad, samuti doktorandid ja õppejõud.
Konverentsipäeva teisel poolel vaatleme ühiselt päevakajalisi teemasid. Vestlusingis „Tehisaru või tehislollus? Kuidas mõjutab AI õpetamist, õppimist ja tööelu“ jagavad enda arvamusi, teadustulemusi ja praktilisi kogemusi professor Marju Lauristin ja Krista Lepik, vilistlastest löövad kaasa kommunikatsioonibüroo Dalton vanemkonsultant Ivo Kallasmaa ja Statistikaameti infokaitse tiimi jurist Thea Palm.
Päeva lõpetab ümarlaud „Sotsiaalteaduslike uuringutega seonduvad väljakutsed: Uurija- ja uuringueetika kui teadlase usaldusgarant?“, kus teaduseetika küsimuste üle arutlevad Anu Masso (Tallinna Tehnikaülikool), Marten Juurik (Eesti Teadusagentuur) ja Juhan Kivirähk (ühiskonnateaduste instituut). Ümarlauda juhib Marju Himma-Kadakas.
Sissepääs on tasuta, kuid kohapeal osalemiseks vaja registreeruda kuni 26. septembrini!
Registreeru kohapeal osalemiseks
Plenaarettekandest ja vestlusringist teeb ülekande ka UTTV.